Menu Zamknij

Twój bagaż zaginął, co robić?

Dzieje się to rzadko ale czasem niestety tak się zdarzy, że Twój bagaż nie pojawi się na taśmie wraz z innymi walizkami. Może pomyłkowo został zapakowany do innego kontenera i teraz czeka na innym lotnisku.

Co wtedy robić?

Ważne by zachować bilet, który dostajemy w momencie oddania bagażu głównego. Gdy już mamy 100% pewności, że naszego bagażu nie ma trzeba udać  do punktu bagaży zagubionych, gdzie będziemy musieli wypełnić specjalny formularz.

Jeśli wydarzy się to przy powrocie można czekać aż walizka się odnajdzie w domu bo może to potrwać. Gorzej gdy lecimy na wakacje czy w podróż służbową i zostajemy bez ubrań na zmianę. Rozmowy utrudnione są również przez barierę językową.

Czego możemy wówczas się domagać?

Możemy starać o pieniądze od linii lotniczych na zakup potrzebnych ubrań i kosmetyków. Jest to odszkodowanie za spowodowane utrudnienia w podróży. Kwota zależna jest od linii jakimi lecimy.

W przypadku gdy nasz bagaż nie zostanie znaleziony odszkodowanie może wynosić około 1000 euro. Na jego wysokość mają również linie. Wiadomo, że przy tańszych lotach wypłata jest mniejsza.

Dlatego ważne jest aby wszystkie drogocenne rzeczy przewozić przy sobie w bagażu podręcznym.